Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Gliwice-Bojków Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Gliwice-Bojków

Grupy parafialne

Żywy Różaniec

Żywy Różaniec powstał w 1826 r. we Francji z inicjatywy Pauliny Jaricot, która przekonana o konieczności wspierania dobrych uczynków modlitwą, zaczęła zakładać takie grupy. W liście do swojego brata - księdza nazywała je "armią dobrych serc". W 1827 roku papież Leon XII pobłogosławił to dzieło, a Grzegorz XVI zatwierdził Stowarzyszenie Żywego Różańca.

W naszej parafii obecnie istnieje dziesięć Róż Różańcowych, co daje w sumie liczbę aż dwustu członków! Każda osoba z Róży codziennie przez miesiąc rozważa jedną z wyznaczonych tajemnic różańca. W ten sposób grupa codziennie odmawia cały różaniec w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego Benedykta XVI.

 

Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii co miesiąc w pierwszą sobotę miesiąca uczestniczy w nabożeństwie Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, w czasie którego dokonuje się zmiana odmawianych tajemnic i wyznaczana jest intencja modlitwy, a także we mszy św., która odprawiana jest zaraz po nabożeństwie.

 

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to modlitewne dzieło, serdecznie zapraszamy w pierszą sobotę miesiąca

na godzinę 8.00 do naszego kościoła.


Róże Różańcowe w naszej parafii

30001roze41.jpg

Róża p. Marii Rusinowskiej:

1.    Anczurowska Stefania
2.    Bryndal Wanda
3.    Dąbrowska Krystyna
4.    Filarska Helena
5.    Franc Barbara
6.    Hyra Kornelia
7.    Lelonek Teresa
8.    Łakomska Halina
9.    Łakomska Teresa
10.    Marzec Lidia
11.    Nowakowska Anna
12.    Potapczuk Wanda
13.    Prus Maria
14.    Rusinowska Maria
15.    Rybarczyk Sabina
16.    Sromek Zofia
17.    Sternal Maria
18.    Urbańczyk Maria
19.    Węgrzyn Józefa
20.    Wolańska Wioletta


Róża p. Marii Boszko (dawniej Stefanii Staliś):

1.    Bill Aniela
2.    Boszko Maria
3.    Calów Maria
4.    Huniak Maria
5.    Huniak Zofia    
6.    Jurkowska Joanna
7.    Kizłyk Rozalia
8.    Kostelecka Zdzisława
9.    Kuca Agnieszka
10.    Kuca Danuta
11.    Kulczyńska Jadwiga
12.    Mazgaj Zofia    
13.    Michalec Helena
14.    Naróg Grażyna
15.    Pelka Alicja
16.    Sorotnik Katarzyna    
17.    Stawiarska Ewa
18.    Śnigór Zofia   

 

 29001roze31.jpg

Róża p. Teresy Piech:

1.    Bugajska Janina
2.    Dłużeń Kazimiera
3.    Dudek Stanisława
4.    Herba Bożena
5.    Hyra Kamila
6.    Jurkowska Grażyna
7.    Kwiek Joanna
8.    Łakomska Wiesława
9.    Marek Eugenia
10.    Paciukanis Krystyna
11.    Pełka Alina
12.    Piech Teresa
13.    Ryziewicz Barbara
14.    Ryziewicz Łukasz
15.    Sąsiadek Helena
16.    Stepowany Anna
17.    Sykus Helena
18.    Tracz Lucyna
19.    Wilczyńska Janina
20.    Wojtowicz Anna
 

Róża p. Wandy Barczyk-Łaszczych (dawniej Genowefy Glińskiej):

  1. Barczyk-Łaszczych Wanda
  2. Kiel Teresa
  3. Kowalik Maria
  4. Lewczuk Teresa
  5. Mandziej Paulina
  6. Orzechowska Beata
  7. Paliczka Barbara
  8. Piśnicka Maria
  9. Sąsiadek Bożena
  10. Sornat Helena
  11. Staliś Maria
  12. Stasiak Maria
  13. Śliwka Maria.
  14. Winnig Alicja

 32001roze21.jpg

Róża p. Barbary Bosakowskiej (Caritas):

1.    Bajda Joanna
2.    Benedik Kazimiera
3.    Bosakowska Barbara
4.    Brodzka Janina
5.    Domańska Teresa
6.    Fałdowska Helena
7.    Halicka Kazimiera
8.    Kassubek Ruta
9.    Kowal Danuta
10.    Kowalska Janina
11.    Kowol Krystyna
12.    Kowol Krystyna
13.    Kropornicka Danuta
14.    Kropornicka Karolina
15.    Kulczyna Maria
16.    Maliszewska Urszula
17.    Mitas Agnieszka
18.    Oleksy Zofia
19.    Ryziewicz Łukasz
20.    Wojnicka Maria

 

Róża p. Danuty Głąb (dawniej p. Marii Kulczyńskiej):

1.    Bury Stanisława
2.    Dołżańska Barbara
3.    Gierczycka Danuta
4.    Głąb Danuta
5.    Kaczor Zuzanna
6.    Kotowicz Grażyna
7.    Kowolik Urszula
8.    Kwaśnicka Władysława
9.    Maliszewska Maria
10.    Nowak Maria
11.    Sierżant Bronisława
12.    Słaboń Józefa
13.    Stasiak Maria
14.    Suś Elżbieta
15.    Świątek Bronisława
16.    Tomczyszyn Maria
17.    Wieloch Eryka

 

 33001roze11.jpg

Róża p. Eugenii Troska (dawniej Marii Drozdy, Zofii Olenik):

1.    Drozd Maria
2.    Fałdowska Helena
3.    Kromp Stefania
4.    Krawczyk Maria
5.    Krzemińska Eugenia
6.    Łupikasza Krystyna
7.    Makarewicz Zofia
8.    Malinowska Maria
9.    Małkiewicz Ewa
10.    Materna Bogusława
11.    Mazurek Anna
12.    Presz Stefania
13.    Rapir Stefania
14.    Troska Eugenia
15.    Wiktorek Jadwiga
16.    Witrak Zofia
17.    Żak Zofia

 

Róża p. Urszuli Rapir:

1.    Dec Joanna
2.    Jankiewicz Teresa
3.    Kocjan Irena
4.    Kosyl Danuta
5.    Kula Wanda
6.    Nikodem Barbara
7.    Otak Teresa
8.    Perek Kazimiera
9.    Połjanowska Zofia
10.    Porządna Jadwiga
11.    Puczko Wanda
12.    Rapir Urszula
13.    Sędłak Natalia
14.    Skwarek Elżbieta
15.    Sromek Anna
16.    Świątek Agnieszka
17.    Świątek Krzysztof
18.    Tracz Anna
19.    Tracz Jolanta
20.    Zamichowska Adela

 31001roze1.jpg

Róża p. Bronisławy Ulkowskiej (dawniej p. Marii Dobuch):

1.    Chomicka Hanna
2.    Daduń Lucyna
3.    Dołżańska Maria
4.    Kiedos Dorota
5.    Kogut Ewa
6.    Kulczyńska Maria
7.    Kwaśniowska Elżbieta
8.    Leszczyńska Antonina
9.    Łakomska Stefania
10.    Słaboń Lidia
11.    Sokół Zygmunt
12.    Staliś Mariola
13.    Szopa Jolanta
14.    Świątek Maria
15.    Tomal Grażyna
16.    Ulkowska Bronisława
17.    Ulkowski Edmund
18.    Wiktorek Jadwiga
19.    Wojtowicz Stefania
20.    Wróbel Maria

 

Róża p. Marii Rolskiej:

1.    Bury Irena
2.    Chomicka Julia
3.    Dubina Franciszka
4.    Górniak Józefa
5.    Graboś Stanisława
6.    Jeleniewicz Czesława
7.    Krąp Bronisława
8.    Mierzwińska Irena
9.    Patejuk Janina
10.    Pawłowska Bronisława
11.    Ploch Maria
12.    Rolska Maria
13.    Romaniszyn Stanisława
14.    Sokołowska Aniela
15.    Szczypka Jadwiga
16.    Szymańska Czesława
17.    Szymańska Małgorzata
18.    Trześniowska Teresa
19.    Więcław Maria
20.    Zajdel Krystyna

 

 


Zmarli z Róż Różańcowych

1.    Benedik Jan
2.    Bil Anastazja
3.    Błaszków Bronisława
4.    Błądek Stanisława
5.    Bosakowska Stefania
6.    Broda Stanisława
7.    Bury Anna
8.    Cichór Marianna
9.    Czop Agata
10.    Dajczak Anna
11.    Dobuch Maria
12.    Donakiewicz Józefa
13.    Dudek Bronisława
14.    Dziewit Maria
15.    Garbacz Zofia
16.    Glińska Genowefa
17.    Golba Magdalena
18.    Golba Otylia
19.    Grzesik Władysława
20.    Kiecko Paulina
21.    Kostelecka Grażyna
22.    Kowolik Gertruda
23.    Kromp Janina
24.    Kubowicz Katarzyna
25.    Kuca Zofia
26.    Kulczyńska Małgorzata
27.    Kulczyńska Maria
28.    Kusiakiewicz Maria
29.    Lachowicz Maria
30.    Lewczuk Zofia
31.    Łanowa Maria
32.    Łanowy Weronika
33.    Łazarczyk Stefania
34.    Machynia Aniela
35.    Małek Maria
36.    Małkiewicz Irena
37.    Mandziej Helena
38.    Mandziej Lucyna
39.    Mazur Jadwiga
40.    Mikołajko Maria
41.    Mrozowska Aniela
42.    Muszyńska Janina
43.    Olejnik Zofia
44.    Oliwa Helena
45.    Partyka Joanna
46.    Patro Franciszka
47.    Perchon Janina
48.    Pluta Janina
49.    Poszwa Bronisława
50.    Ptasznik Zofia
51.    Sąsiadek Maria
52.    Sikora Janina
53.    Słaboń Anna
54.    Słocka Jadwiga
55.    Soczyńska Wanda
56.    Sokół Helena
57.    Staliś Stefania
58.    Staliś Zofia
59.    Suchecka Helena
60.    Sochańska Jadwiga
61.    Sorotnik Maria
62.    Szmigielska Anna
63.    Szpytka Aleksandra
64.    Szymańska Józefa
65.    Śnigór Emilia
66.    Tracz Stefania
67.    Urban Leokadia
68.    Wiśniewski Edward
69.    Wnuk Katarzyna
70.    Wojnicka Stefania
71.    Zapart Adam
72.    Zarwańska Apolonia
73.    Zarzycka Czesława
74.    Zich Helena
75.    Żygalska Stefania


W najbliższym czasie

W najbliższym czasie

Porzadek Mszy Św.

Porzadek Mszy Św.

 w wakacje:

poniedziałek: 7.00  
wtorek: 17.30  
środa: 17.30  
czwartek: 7.00  
piątek: 17.30  
sobota: 18.00  

niedziela i święta:

8.30; 10.30; 16.00 
(Nieszpory: 15.30)

 Msza św. wotywna z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy:
środa, g. 17.30

 

 Aktualny porządek nabożeństw tutaj

Kancelaria

Kancelaria

 

poniedziałek

7:30–8:30
wtorek 7:30–8:30
środa
19:00–21:00
czwartek nieczynne
piątek 16.00-17.00
sobota nieczynne
niedziela nieczynne
   
w środę, w godzinach urzędowania kancelarii, załatwiane są także sprawy związane z zawarciem małżeństwa
 
 
Wezwanie do chorego
oraz sprawy pogrzebu
o każdej porze.

 

 

 

 

e-parafia